Облігації та депозити

Як банк заробляє на депозитах?

Звичайно, для того щоб заплатити відсотки по депозиту, банкові необхідно отримати дохід, який має перевищувати рівень ставок за депозитами. Найчастіше банк направляє ці кошти у кредити, а також, як це не дивно – на придбання облігацій. Іншими словами, банки залучають грошові кошти у вигляді депозитів та позичають їх потім іншим банкам та бізнесу – наприклад, таким компаніям як наша. Чи можливо при цьому простій людині отримати більший відсоток, оминаючи банк?

Придбати чи продати облігації може не лише банк, а й Ви

Облігація - це борговий цінний папір, що дає право його власнику на отримання від емітента у визначені терміни доходу (відсотки) та її номінальну вартість. Іншими словами, облігація - це цінний папір, який підтверджує, що власник облігацій позичив грошові кошти емітенту. Облігації, на відміну від акцій, роблять її власника кредитором компанії, перед яким вона відповідає більше, ніж перед її акціонерами.

Вкладення в облігації добре підходять для диверсифікації портфеля. В силу незначного ризику, вони знижують загальний ризик, при цьому забезпечують хороший дохід. Тому вони підходять консервативним інвесторам, які націлені на довгострокове вкладення (від 6-и місяців до кількох років).

Скільки можна заробити на облігаціях?

В середньому за депозитами в більш-менш надійному банку сьогодні можна отримати від 13 до 20% річних в залежності від суми та строку вкладу. В той же час за облігаціями можна отримати від 16% до 28% річних.

Партнери